Zapraszamy do Pienińskiego Parku Narodowego – nie będziecie żałować

Szczawnica to przepiękna miejscowość znajdująca się w województwie małopolskim w samym sercu Pienin. Co roku odwiedzana jest przez tłumy turystów, którzy pragną solidnego odpoczynku na łonie natury, w otoczeniu gór. Dlatego jeżeli planujesz tegoroczny urlop to być może Szczawnica będzie świetnym pomysłem na letni wypoczynek?

Pieniński Park Narodowy – ważna atrakcja Szczawnicy

Pieniński Park Narodowy przez wiele osób wypoczywających w tych rejonach uznany został za jedną z najlepszych atrakcji. Nic w tym dziwnego bowiem spacerując uroczymi ścieżkami możemy podziwiać piękno przyrody, czyli okazałe sosny, świerki, bujną roślinność, a także urokliwe i czarujące wodospady. Jest to wyjątkowe miejsce zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższy urlop. Kto lubi obcować z naturą będzie zachwycony pięknem Szczawnicy i jej okolic. Ponadto, gdy zdecydujemy się na odwiedzenie Szczawnicy wiosną, latem, a nawet jesienią możemy skorzystać ze świetnej atrakcji jaką jest spływ Dunajcem, który cieszy się ogromną popularnością wśród przyjezdnych osób.

Decydując się na skorzystanie z tej atrakcji będziemy mieli okazję podziwiać piękno fauny i flory. Z pewnością to świetne przeżycie i wielka frajda dla całej rodziny, więc warto na taki spływ się wybrać.

Oprócz tego Szczawnica ma do zaoferowania znacznie więcej miejsc wartych odwiedzenia między innymi Wodospad Zaskalnik, szczyt Trzy Korony, czy Bryjka, czyli szczyt położony nad Szczawnicą. Dlatego jeżeli nie masz pomysłu na kilkudniowy wyjazd postaw na Szczawnicę, a z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji i będziesz zachwycony zarówno przeróżnymi atrakcjami, które na Ciebie tam czekają oraz wspaniałymi widokami gór i otaczającej przyrody.

One thought on “Zapraszamy do Pienińskiego Parku Narodowego – nie będziecie żałować

Dodaj komentarz