5 argumentów dlaczego warto przyjechać na wypoczynek do Szczawnicy

Szczawnica to pienińskie miasto uzdrowiskowe, jakie leży na terenie województwa małopolskiego. To miejscowość, doceniana ze względu na obecność źródeł mineralnych.

Czy to jedyny powód dla którego warto tu przyjechać? Oczywiście, że nie. Niedaleko stąd przepływa Dunajec – jedna z najsłynniejszych rzek po jakiej odpływają się spływy tratwami. Co należy jeszcze wiedzieć o tym znanym uzdrowisku?

Góry. A tych tu nie brakuje.

Szczawnica – dlaczego warto przyjechać tu na wypoczynek?

  1. wodospad Zaskalnik (opisany w innym artykule) – można do niego dojść na piechotę ze Szczawnicy. Trasa w jedną stronę, spokojnym tempem zajmuje ok. 50 minut.
  2. cerkiew w Jaworkach – atrakcja znajdująca się w pobliżu uzdrowiska. Polecana w szczególności osobom, które są w stanie docenić różnobarwne ikony, które są charakterystyczne dla tej wiary.
  3. szczyt Sokolica – jeżeli będzie miało się do czynienia ze sprzyjającą pogodą, ze szczytu będzie można dojrzeć cudowne Tatry. Szczyt jest wysoki, ale podejścia są łagodne, więc każda osoba da radę dojść na samą górę.
  4. wąwóz Homole – atrakcja, gdzie koniecznie trzeba zajrzeć w okresie jesiennym ze względu na mnogość barw, jakie można tu dostrzec. Na terenie rezerwatu znajdującego się w pobliżu Szczawnicy, znaleźć można doskonałe przykłady ścian wapiennych.
  5. spływ Dunajcem – atrakcja jaka została wspomniana już na początku. Nie lada atrakcja dla dzieci. Spływ Dunajcem pozwala na to, aby podziwiać z jednej i drugiej strony florę i faunę polską oraz słowacką. Sami flisacy, kierujący łodzią, stanowią dla wszystkich nie lada atrakcję.

One thought on “5 argumentów dlaczego warto przyjechać na wypoczynek do Szczawnicy

Dodaj komentarz