Będzie nowa kładka rowerowa z Krościenka do Szczawnicy

Już niedługo rozpoczną się pracę nad budową kładki rowerowej nad Dunajcem. Dzięki temu będzie połączenie rowerowe Krościenka ze Szczawnicą. Na ten moment nie znamy jeszcze nawet firmy, która będzie wykonywała tę inwestycję, lecz przetarg w tym temacie odbędzie się już wkrótce.

Budowa nowej kładki rowerowej z Krościenka do Szczawnicy

Prace nad budową kładki rowerowej mają trwać łącznie 1,5 roku. Taki czas właśnie będzie mieć firma, która będzie zajmować się budową tej kładki. Wiadomo, że koszt tej inwestycji to prawie 11 milionów złotych. Warto dodać, że kładka rowerowa powstanie w ciągu rowerowej trasy VeloDunajec. Projekt kładki zakłada, że będzie ona przypominała wzór mostu, który dawno temu, bowiem w 1934 roku został zerwany przez powódź. Jak zaznacza marszałek wielkopolski, kładka będzie prezentować się naprawdę przepięknie.

Wykonawca tej inwestycji będzie miał za zadanie przede wszystkim wybudować nową kładkę rowerową. Oprócz tego będzie musiał stworzyć 58 metrów nowej ścieżki rowerowej, która pozwoli połączyć kładkę z istniejącą już ścieżką rowerową, a także chodnikiem, które są od strony Szczawnicy. Ponadto do wykonania będzie część gminnej drogi wynoszącej 130 metrów, plus również plac służący do zawracania oraz skrzyżowanie. W ramach inwestycji firma wykonawcza będzie musiała także zadbać o oświetlenie kładki, a także o to, aby wzmocnić skarpę i brzegi Dunajca w miejscu, gdzie będą prowadzone prace.