Demonstracja "Protest Wolnych Polaków" w Nowym Sączu zaplanowany na 10 lutego

Centrum Nowego Sącza, konkretnie rynek, stanie się miejscem „Protestu Wolnych Polaków” w dniu 10 lutego. Inicjatywa ta jest efektem współpracy kilku podmiotów, takich jak Klub Gazety Polskiej, przedstawicieli związku zawodowego „Solidarność” oraz posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Manifestacje pod hasłem „Protesty Wolnych Polaków” miały swoje początki na początku stycznia, przy budynkach Sejmu i Telewizji Polskiej. Główna demonstracja miała miejsce 11 stycznia o godzinie 16:00 przed gmachem Sejmu na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Jana Matejki w Warszawie. Mieszkańcy regionów sądecko-podhalańskiego i gorlickiego wyruszyli wcześnie rano, aby zdążyć na czas do stolicy. W sumie, z tych obszarów odjechało 12 autokarów pełnych samorządowców, parlamentarzystów, polityków i zwykłych obywateli. To wydarzenie zostało udokumentowane w artykule o tytule: „Mieszkańcy regionu dotarli na protest do Warszawy. Łącznie 12 autokarów”.

Obecnie manifestacje „Protest Wolnych Polaków” rozprzestrzeniają się na całą Polskę. W Nowym Sączu protest ma zacząć się 10 lutego o godzinie 16:00. Organizatorzy sądeckiego protestu wyrażają swoje obawy wobec niepokojących zapowiedzi i prób zastraszania niezależnych instytucji, siłowego przejęcia Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa, Narodowego Banku Polskiego, ograniczenie praw kościoła katolickiego, wprowadzenie lewackiej ideologii do szkół oraz likwidację CBA.