Zbliżające się wybory samorządowe w Szczawnicy przyciągają kandydatów

Wraz z nadchodzącą datą wyborów samorządowych, coraz więcej uwagi przyciąga lokalna scena polityczna. Szczególnie widać to w Szczawnicy, gdzie do tej pory dwa komitety wyraziły oficjalnie swoje aspiracje do ubiegania się o miejsca w radzie miejskiej. Co więcej, mamy już dwóch chętnych na stanowisko burmistrza tego malowniczego uzdrowiska. Każdy komitet, który pragnie wziąć udział w procesie wyborczym, ma czas do 12 lutego na poinformowanie o tym fakcie odpowiedniego komisarza wyborczego.

Obecnie, dwa nazwiska pojawiają się w kontekście walki o fotel burmistrza Szczawnicy. Są to Grzegorz Niezgoda oraz Bogdan Szewczyk. Obydwaj panowie ujawnili już publicznie, kto będzie reprezentował ich komitety podczas nadchodzących wyborów.

W składzie komitetu obecnego burmistrza dominują osoby pełniące obecnie funkcje radnych, choć nie brakuje również nowych twarzy. Do tych ostatnich zaliczają się Bożena Solecka, Dariusz Rekowski, Grażyna Bartusiak-Surowiec, Agnieszka Ciesielka, Roman Zachwieja, Marek Urban, Jacek Gębala, Adrian Slimak, Anna Gębala, Jacek Śliwiński, Wiesław Warzecha, Maciej Czaja, Krzysztof Kubik, Jan Salamon oraz Kazimierz Zachwieja.

Z kolei Komitet Wyborczy Bogdana Szewczyka składa się w całości z nowych nazwisk. Są to: Sara Kurnyta, Andrzej Dyrek, Stanisław Zachwieja, Krystyna Mastalska, Andrzej Gąsienica, Urszula Korus, Witold Majerczak, Witold Salamon, Joanna Dziubińska, Zbigniew Lach, Rafał Tokarczyk, Dariusz Wróbel i Dariusz Dziedzina.