Dlaczego Szczawnica nazywana jest miastem o leczniczych właściwościach?

Szczawnica to miasto leżące u zbiegu dwóch dużych pasm górskich: Beskidów Zachodnich oraz Pienin. Jednym z celów turystycznych jest znajdujące się tu Uzdrowisko. Dzięki przepływającej rzece Grajcarka, która stanowi prawy dopływ Dunajca, można tu spotkać idealny mikroklimat. Przebywanie tu przez dłuższy okres czasu pozytywnie wpływa na polepszenie stanu zdrowia a zwłaszcza stanu górnych dróg oddechowych.

Szczawnica – miasto, które leczy

Miasto Szczawnica była znana ze swoich właściwości leczniczych już w XVI wieku. Jego nazwa pochodzi od góralskiego określenia kwaśnych wód. Tych na terenie sanatorium nie brakuje. Łącznie jest ich 12. Skuteczność działania szczawiu przyniosły temu miejscu popularność. Dzięki czemu jest odwiedzane przez spragnionych poprawy stanu swojego zdrowia turystów.

Miejscem wartym odwiedzenia jest Pijalnia Wód Mineralnych

Pacjenci mogą skosztować szczawów o dużej zawartości bromu, sodu, soli mineralnych, mikroelementów, wodorowęglanów oraz jodu. Na terenie sanatorium przeprowadzane są lecznicze zabiegi mające na celu poprawę stanu zdrowia odwiedzających. Jest ich łącznie aż 42 rodzaje. Swoim zakresem obejmują dziedziny kinezyterapii, hydroterapii, kuracji pitnej oraz inhalacji i fizykoterapii.

Sanatorium specjalizuje się w leczeniu problemów dotyczących górnych dróg oddechowych, zwyrodnienia kręgosłupa a także reumatoidalnego zapalenia stawów.

Najwygodniejszą formą dojazdu do Szczawnicy jest transport samochodowy

Z Krakowa można dojechać do miasteczka jedną z trzech dostępnych dróg. Jednak miłośnicy podróży autobusem również bez większego problemu dotrą z Nowego Targu, Zakopanego, Warszawy, Krakowa, Katowic oraz Nowego Sącza.