Szczawnica czyli idealna baza wypadowa w sercu małopolski

Województwo małopolskie kryje pomiędzy Pasmem Radziejowej, a Pieninami piękne uzdrowisko Szczawnica. Polecane jest osobom, które szukają ciszy, spokoju i miejsca, w którym będą mogły odbywać długie spacery zachwycając się pięknem okolicy.

Szczawnica położona jest wśród gór, co pozwala na podziwianie rozlegających się górzystych pejzaży.

Szczawnica – perfekcyjna baza logistyczno-turystyczna dla każdego

Szczawnica zachwyca swoim urokiem nie tylko w letnie dni, ale również zimą, gdy okoliczne drzewa i góry pokryte są niewielką warstwą śniegu czy w czasie jesieni, kiedy wkoło migoczą żółto-brązowe barwy. Ze względu na położenie wśród gór Szczawnica jest dobrym wyborem dla osób, które lubią górską wędrówkę. Można ją odbywać codziennie w innym miejscu, a najpiękniejsze są Wąwóz Homole, Wysoka, Sokolica oraz Trzy Korony.

Miasto wypełnione jest lasami i dodatkowo w wielu miejscach można znaleźć naturalne źródła wód mineralnych. Pozwala to na spędzenie czasu w niezwykłym i zdrowotnym mikroklimacie.

W Szczawnicy można znaleźć wielość miejsc noclegowych i są to

  • sanatoria,
  • hotele,
  • kwatery prywatne,
  • schroniska,
  • pola namiotowe,
  • pensjonaty.

Osoby aktywne podczas pobytu w Szczawnicy na pewno nie będą się nudzić. Wyjście w Pieniny pozwala na wędrówkę na spokojnych trasach, z którymi dadzą sobie radę nawet mniej zaprawieni spacerowicze. Dodatkowo, warto wyjść lub wjechać kolejką na Palenicę. Jest to bardzo ważny punkt na liście do zrobienia w Szczawnicy. Podczas pobytu warto zarezerwować czas, aby wybrać się na Spływ Dunajcem. Pozwala na spokojne podziwianie piękna otaczającej przyrody wsłuchując się w ciekawostki jakie kryje za sobą Szczawnica, opowiadane przez flisaków, którzy chętnie dzielą się historią i geografią regionu.