Młody mieszkaniec Łukowicy zatrzymany w Niemczech za przestępstwa narkotykowe

Mariusz B., młody człowiek w wieku 23 lat, zasiedlający gminę Łukowica, był obiektem poszukiwań policyjnych od grudnia poprzedniego roku. Wyszukiwany był na podstawie listu gończego, wystawionego za przestępstwa opisane w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Poszukiwania zakończyły się w połowie września, kiedy to Mariusz został zatrzymany na terenie Niemiec. Znajdował się na celowniku organów ścigania ze względu na dystrybucję środków odurzających.

Poszukiwaniami Mariusza B. zarządzali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Byli oni w posiadaniu listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu. Dokument ten nakazywał odbycie przez Mariusza B. kary wynoszącej 3 miesiące pozbawienia wolności. Powodem takiej decyzji była sprzedaż przez niego do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

15 września tego roku, niemieckie służby bezpieczeństwa ujęły poszukiwanego mężczyznę. Na początku października został on przekazany w ręce polskich organów ścigania. Obecnie Mariusz B. odbywa karę w zakładzie karnym.