Sezon narciarski: Złodzieje na stokach. Policja ostrzega przed niezabezpieczonym sprzętem narciarskim

Pomimo pełni sezonu narciarskiego, nie wszyscy entuzjaści tego sportu zdają sobie sprawę z ryzyka związanego z pozostawianiem swojego sprzętu bez nadzoru. Policja przypomina, że narty, snowboardy, kijki czy buty mogą bardzo łatwo stać się celem dla złodziei. Taki scenariusz niestety zmaterializował się dla jednego z turystów w Szczawnicy, który stracił swoje kijki narciarskie o wartości około tysiąca złotych – zostały one przez niego bezrefleksyjnie pozostawione bez dozoru.

W minioną sobotę, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczawnicy przyjęli zgłoszenie o kradzieży zestawu kijków narciarskich. Sprzęt ten, wart blisko 1000 złotych, został niewłaściwie pozostawiony przez turystę podczas jego piątkowego pobytu w rejonie stacji narciarskiej w Szczawnicy.

Policja apeluje do narciarzy o większą rozwagę i odpowiedzialność za swoje rzeczy. Wydając często duże sumy pieniędzy na nowoczesny i doskonale dopasowany sprzęt narciarski, powinniśmy również pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Nawet krótka chwila nieuwagi podczas korzystania z toalety czy przerwy na posiłek, może skończyć się utratą cennego sprzętu.