Spółka SIM planuje budowę 104 mieszkań na Osiedlu Słonecznym w Starym Sączu

Wszystko wskazuje na to, że spółka SIM jest o krok od wydania ogłoszenia przetargowego na realizację projektu budowy 104 lokali mieszkalnych. Te mają powstać w dwóch budynkach wielorodzinnych na terenie Osiedla Słonecznego w Starym Sączu. Cieszy fakt, że gmina Stary Sącz już zabezpieczyła niezbędne fundusze na realizację inwestycji obejmującej budowę kolejnych 104 mieszkań.

Pierwsza rekrutacja do projektu pokazała duże zainteresowanie mieszkaniami, które mają zostać zrealizowane. Jednakże chociaż wiele osób wyraziło chęć uczestnictwa w projekcie, kilka z nich zrezygnowało po podpisaniu umów i dokonaniu pierwszych wpłat. Mimo to, przedstawiciele gminy uspokajają, że lista osób zainteresowanych udziałem w projekcie nie jest jeszcze zamknięta.

Dzięki staraniom spółki SIM Małopolska, na terenie gmin będących jej wspólnikami powstaną łącznie 720 nowych mieszkań. Mają one służyć jako lokale do wynajęcia dla osób, które nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej, ale są w stanie pokrywać regularny czynsz. To oferta skierowana do rodzin z umiarkowanymi dochodami, które nie są w stanie nabyć ani wynająć mieszkania na komercyjnym rynku nieruchomości. Mieszkania te mają zostać wybudowane na terenach należących do wspólników spółki SIM Małopolska, czyli 16 gmin tworzących tę spółkę.

W projekt realizowany przez SIM Małopolska zaangażowało się łącznie 16 gmin z terenu województwa małopolskiego. Są to Stary Sącz, Wieliczka, Brzesko, Borzęcin, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gorlice, Korzenna, Miechów, Rabka-Zdrój, Ryglice, Trzciana, Tuchów, Wierzchosławice oraz Zakliczyn.