Szczawnickie cuda przyrody i naturalne atrakcje turystyczne

Szczawnica jest miastem uzdrowiskowym leżącym w powiecie nowotarskim. Słynie ze swojego niezwykłego położenia, znajduje się w Beskidach Zachodnich nad potokiem Grajcarek, widok ten niejednemu zapiera dech w piersiach.

Jakie cuda natury warto zobaczyć w Szczawnicy?

Mikroklimat Szczawnicy posiada właściwości zdrowotne, dzięki czemu przyciąga wielu turystów. Właśnie z tej miejscowości pochodzi nazwa „Królowa Polskich Wód”. Nazwę zawdzięcza wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla, która tam jest wydobywana. Miasto oferuje przede wszystkim atrakcje lecznicze i zdrowotne.

Sanatorium Szczawnica

Uzdrowisko w Szczawnicy działa już ponad 200 lat. Z zewnątrz wygląda niezwykle luksusowo. Różnorodne bogate elementy, w tym przypadku fontanna, czy rzeźby sprawiają, że budynek wygląda prestiżowo i bogato. Z każdej strony sanatorium otoczone jest roślinnością, która działa pozytywnie dla osób chcących spędzić czas wokół natury.

 W swojej ofercie posiada między innymi

  • inhalacje olejkami,
  • kąpiele mineralne,
  • masaż podwodny,
  • okłady borowinowe
  • krioterapię.

Zabiegi działają przede wszystkim na schorzenia układu ruchu, choroby reumatyczne, czy zespoły bólowe różnych części ciała.

W drodze ze Szczawnicy do Sromowców Wyższych znajduje się trakt przechodzący przez Pieniny. Droga liczy 10 kilometrów, można powiedzieć, że nie jest to zbyt dużo, nadaje się na dłuższy spacer. Trasa biegnie wzdłuż Dunajca, można więc podziwiać nie tylko góry, ale i rzekę. Warto zaznaczyć, że to miejsce jest zamknięte dla ruchu samochodowego. Dlatego wybierając się tam, należy mieć to na uwadze. Jednocześnie jest to wymarzony teren na wypoczynek od szumu miast i ciągłego biegu.