Plac Dietla z klimatyczną pijalnią – to warto zobaczyć w Szczawnicy

Szczawnica leży nad potokiem Grajcarek i dale nam możliwość podziwiania malowniczych pienińskich krajobrazów. Od wielu lat jest to miejscowość turystyczna o charakterze uzdrowiskowym. Tak naprawdę każdy znajdzie tam coś dla siebie. Można skorzystać z leczniczych właściwości miejscowych wód albo zmęczyć się podczas wycieczek trekkingowych. Pienińskie szlaki są bardzo malownicze i stosunkowo łagodne.

Co warto wiedzieć o placu Dietla i pijalni?

Nie jest to zatem miejsce tylko na wprawionych wędrowców. Różnorodność tras sprawia, że każdy może wybrać się na pieszą wycieczkę w góry. Dla fanów miejskich spacerów Szczawnica oferuje wiele atrakcji w centrum miejscowości.

Plac Dietla to największa duma Szczawnicy. Zachwyca zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem przy pięknym oświetleniu. Na środku placu usytuowana jest fontanna z rzeźbą o nazwie „Kobieta z dzbanem”. Aby trafić do tego miejsca wystarczy w centrum miasta pójść w lewo, w ulicę Zdrojową.

Na samym jej końcu znajdować się będzie nasz punkt docelowy. Na około placu znajduje się wyjątkowa architektura, która zawiera w sobie motywy alpejskie i elementy lokalnego folkloru. Jeśli już dotarliśmy do tego miejsca, koniecznie należy odwiedzić Pijalnię Wód Mineralnych. Możemy tam zasmakować sześciu rodzajów wód mineralnych.

Dolny i Górny Park w Szczawnicy

Kolejnym elementem spaceru w Szczawnicy powinien być urokliwy Górny Park. Obok Pijalni znajdują się schody, którymi należy zejść w dół i oto będziemy na miejscu. W parku spacerować będziemy pomiędzy oryginalnymi rzeźbami. Park Dolny położony jest przy głównej ulicy w Szczawnicy i da nam możliwość odpoczynku na jednej w licznych ławek.