Uwaga na możliwe korki w Łącku! Kontynuowane remonty dróg mogą utrudnić poruszanie się

Z chwilą, kiedy zima dała odrobinę wytchnienia, drogowcy postanowili powrócić do wcześniej zaplanowanych prac remontowych tam, gdzie tylko to możliwe. Działania te mają miejsce również na szlakach powiatowych. Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg (PZD), już jutro, czyli czwartek 21 grudnia, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na skrzyżowaniu dróg powiatowych znajdujących się pod kościołem i szkołą w Łącku.

W marcu 2022 roku PZD rozważał przebudowę dwóch najniebezpieczniejszych skrzyżowań na terenie Sądecczyzny. Pierwsze z nich znajduje się w Gołkowicach Górnych w gminie Stary Sącz, natomiast drugie, to właśnie wspomniane skrzyżowanie w Łącku.

Podczas rozmów o planach przebudowy, wójt Jan Dziedzina szczegółowo opisał sytuację skrzyżowania znajdującego się przy kościele św. Jana Chrzciciela, gdzie krzyżują się drogi prowadzące z Łącka do Woli Kosnowej i Naszacowic. Jak przyznał, obecnie warunki bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu są dalekie od idealnych. Mieszkańcy od dłuższego czasu zwracali się do władz gminy z apelem o wprowadzenie konkretnych rozwiązań, które poprawiłyby sytuację. Gmina z kolei przekazywała te wnioski do powiatu.