Wypadek samochodowy w Maszkowicach: samochód osobowy VW Golf uderzył w betonowe kręgi

Na początku miesiąca, dokładnie 2 maja o godzinie 18.07, zdarzył się incydent drogowy w miejscowości Maszkowice, do którego natychmiast wezwano służby ratunkowe. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu opisywał szczegóły zdarzenia, podkreślając, że osoba jadąca samochodem marki VW Golf straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadła z drogi i uderzyła w sterczące na sąsiedniej działce betonowe kręgi.

Gdy strażacy dotarli na miejsce wypadku, samochód leżał na boku, a pasażerowie już opuścili wrak pojazdu i znajdowali się poza nim. Ratownicy medyczni natychmiast rozpoczęli udzielanie pomocy jednej z osób. Jednym z głównych elementów działań straży pożarnej było zapewnienie bezpieczeństwa na miejscu wypadku – strażacy odłączyli akumulator i przejęli kontrolę nad ruchem drogowym, który był realizowany metodą wahadłową.

Po badaniu przez pracowników Pogotowia Ratunkowego, poszkodowana osoba pozostała na miejscu zdarzenia. Po zakończonych działaniach, strażacy wrócili do swojej bazy, a na miejscu wypadku pozostali funkcjonariusze Policji, kontynuując swoje czynności.