Zmiany w wyglądzie symbolicznego górala Szczawnicy

W malowniczej scenerii szlaków Szczawnicy dominuje teraz odnowione znamienitości – trzymetrowa figura górala umiejscowiona na skale nad rzeką Dunajec. Przeobrażenia, które przeszła ta atrakcja turystyczna, sprawiły, że stała się znacznie bardziej widoczna i łatwiejsza do zidentyfikowania. Wyraźne są teraz charakterystyczne cechy góralskie tej rzeźby; wcześniejsze położenie i kolorystyka utrudniały dostrzeganie detali z daleka.

Rzeźba górala ma swoją historię, która rozpoczęła się dawno temu, bo już w roku 1875. Pierwsza drewniana postać, dumnie witająca przybywających turystów, stała na tym miejscu aż do 1912 roku, kiedy to po 37 latach zniknęła. Dopiero jednak w 1997 roku udało się przywrócić ją na skalną półkę nad Dunajcem. Od tamtego czasu nieprzerwanie służy jako swoisty ambasador Szczawnicy, ciesząc oczy zarówno mieszkańców jak i turystów.

Figura górala niedawno przeszła metamorfozę – została pomalowana na nowo, a także otrzymała nową ciupagę. Czy podoba Wam się ten odświeżony wygląd szczawnickiego górala? Dajcie nam znać swoje opinie na temat tej kolorowej zmiany.