Dwóch młodych mężczyzn dwukrotnie okradło kościół na terenie Krościenka nad Dunajcem

Funkcjonariusze policji ze Szczawnicy dokonali zatrzymania dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 lat. Wszystko za sprawą kradzieży w kościele w Krościenku nad Dunajcem. Młodzi mężczyźni dwukrotnie ukradli tam skarbonkę z pieniędzmi. Obydwaj zostali już zatrzymani i przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem.

Zarzuty kradzieży z włamaniem dla dwóch młodych mężczyzn

Obydwaj młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty związane ze swoimi czynami. Jeden mężczyzna dodatkowo otrzymał dozór, a także zakaz opuszczania kraju. Z kolei drugi mężczyzna znalazł się w areszcie tymczasowym na okres dwóch miesięcy, po tym gdy prokurator złożył wniosek do sądu.

Zdarzenie związane z kradzieżą skarbonki z kościoła miało miejsce w poniedziałek, dnia 17 kwietnia. Tego dnia doszło do włamania na terenie kościoła. Złodzieje wyważyli drzwi, a następnie ukradli skarbonkę, w której znajdowało się około 1000 złotych. Swój wyczyn złodzieje powtórzyli dzień później, tym razem wybijając szybę i kradnąc 100 złotych z innej skarbonki.

Sprawcy kradzieży z włamaniem zostali szybko namierzeni, ponieważ zostawili po sobie sporo śladów. To pomogło technikom kryminalnym zebrać i przeanalizować materiał dowodowy, dzięki któremu trafili do sprawców. Parafia swoje straty oszacowała na około 3 tysiące złotych.