Szlak z Czerwonego Klasztoru do granicy w Szczawnicy została tymczasowo zamknięty

Turyści coraz częściej decydują się na wyprawy turystyczne w Pieninach, zamiast w Tatrach. To sprawia, że teraz wiele osób zmartwi się tym, że szlak z Czerwonego Klasztoru do granicy w Szczawnicy zostanie tymczasowo zamknięty. Powodem zamknięcia tego szlaku jest remont.

Szlak pozostanie zamknięty przez kilka miesięcy

Przez kilka miesięcy szlak z Czerwonego Klasztoru do granicy w Szczawnicy będzie nieczynny. Ścieżka, która przebiega zarówno przez Polskę, jak i przez Słowację zamknięta jest już od 4 kwietnia. W takim stanie pozostanie do końca czerwca. Wraz z początkiem lipca ścieżka ma być ponownie otwarta.

Podczas remontu wykonane zostaną przede wszystkim prace, których celem jest zabezpieczenie brzegów, które są strome i prowadzą do Dunajca. Długość remontowanego odcinka to blisko 8 kilometrów – teraz powstaną tam ściany podporowe, których ma być 27 oraz dwa mosty. Na szlaku pojawią się również nowe ławki w ilości 22 sztuk, a także wiaty i tablice informacyjne.

Warto dodać, że przebudowa szlaku odbywa się dzięki projektowi pt. „Zwiększenie atrakcyjności granicy polsko-słowackiej w Pieninach poprzez modernizację istniejącej infrastruktury turystycznej”. Program jest z inicjatywy Unii Europejskiej i to stamtąd pochodzą środki – wszystko dzięki specjalnemu programowi Program Interreg Polska-Słowacja.