Ekstremalne korki paraliżują miasto Nowy Sącz, szczególnie na osiedlu Helena

W mieście Nowym Sączu dość często można zaobserwować ekstremalne korki drogowe, zwłaszcza w rejonie osiedla Helena. Szczególnie zauważalne są one w pobliżu ronda nazwanego imieniem Zbigniewa Szkarłata. Podczas godzin szczytu ruch samochodowy jest całkowicie sparaliżowany na moście o nazwie Heleńskim oraz na ulicy Krakowskiej. Długość kolejki pojazdów jest wręcz zdumiewająca!

Kwestia korków drogowych w Nowym Sączu jest ostatnio tematem dość popularnym. Przejazd przez miasto staje się wyjątkowo trudny. Ma na to znaczący wpływ inwestycja prowadzona przez PKP PLK, której celem jest modernizacja linii kolejowej. W efekcie tego zamknięte są takie ulice jak Asnyka, Starowiejska czy Mickiewicza.

W czasach największego natężenia ruchu widoczny jest ogromny szereg pojazdów, zarówno na wspomnianym wcześniej moście Heleńskim, jak i na ulicy Krakowskiej. Kierowcy muszą być wysoce cierpliwi, gdyż ruch uliczny rozwija się zdecydowanie wolniej niż można by oczekiwać.

Wielokrotnie zauważalne jest również, że samochody zajmujące pas do skrętu w ulicę Starowiejską (która jest zazwyczaj mniej zatłoczona), omijają całe rondo i następnie wyjeżdżają na Krakowską. Pomimo niewłaściwego stosowania się do oznakowania drogowego, kierowcy tacy zdobywają na czasie.