Gmina Krościenko nad Dunajcem – nowe miejsce atrakcji turystycznej dzięki otwarciu kładki na Dunajcu

Polska jest miejscem pełnym urokliwych zakątków, a jednym z nich jest niewątpliwie gmina Krościenko nad Dunajcem. Europoseł Beata Szydło podkreślała to, zachwycając się świeżo postawioną kładką na Dunajcu. Jest to konstrukcja upamiętniająca dawną przeprawę, zniszczoną podczas „Wielkiej Powodzi” w latach 30. XX wieku. Nowa kładka, stanowiąca atrakcję turystyczną serca Pienin, tworzy łącznik między dwoma brzegami Dunajca oraz sołectwami Centrum i Zawodzie.

Wybudowanie kładki miało miejsce w obszarze znanym jako „zerwany most”. W trakcie jej prezentacji obecne były nie tylko Beata Szydło, ale również Anna Paluch, była poseł na sejm RP i mieszkanka Krościenka nad Dunajcem w życiu prywatnym. Ponadto, zwiedzanie kładki nie ominęło posła Andrzeja Adamczyka, byłego ministra infrastruktury i budownictwa, posła Patryka Wichera i marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Wizyta nie ograniczyła się do prezentacji kładki. Goście zdecydowali się również odwiedzić przytulisko św. Brata Alberta w Grywałdzie. Tam spotkali się z Siostrami Albertynkami, opiekującymi się pensjonariuszami ośrodka. Wszyscy starzy ludzie z radością i entuzjazmem przywitali swoich gości, zadając im jednocześnie wiele szczegółowych pytań dotyczących bieżącej sytuacji geopolitycznej i różnych inwestycji prowadzonych na terenie kraju.

W Grywałdzie odbyło się także spotkanie Beaty Szydło, posłów na sejm RP oraz wszystkich gości z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich „Zielony las”. Miały miejsce wspólne zdjęcia, wręczanie podarunków, bukietów kwiatów i rozmowy. Ogłoszono również plany kolejnych wizyt w gminie Krościenko nad Dunajcem.