Jabłonka: Radni powiatowi Julian Stopka i Jan Kuczkowicz odchodzą z Rady Powiatu Nowotarskiego

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Nowotarskiego, dwaj wieloletni radni z Jabłonki – Julian Stopka i Jan Kuczkowicz – ogłosili swoje decyzje o opuszczeniu radnych ław. Wykorzystali tę okazję, aby pożegnać się ze swoimi kolegami po fachu.

Jan Kuczkowicz, który do tej pory przewodził komisją zdrowia w ramach rady powiatu, postanowił skierować swoją karierę polityczną w nieco innym kierunku. Jego ambicją jest objąć stanowisko wójta gminy Jabłonka. Z tego właśnie powodu, zdecydował się nie ubiegać o reelekcję do Rady Powiatu Nowotarskiego.

Julian Stopka natomiast, jako radny powiatowy z najdłuższym stażem, borykał się ostatnio z poważnymi problemami zdrowotnymi. Między grudniem a marcem przebywał na leczeniu szpitalnym. W czasie swej ostatniej sesji, podziękował wszystkim radnym za posłane mu wsparcie duchowe. Słowa te były pełne wdzięczności: „Jesteście tu dla mnie niezwykle ważni. To dzięki waszej modlitwie i wsparciu jestem teraz tutaj. Przypisuję to wielkiemu szturmowi modlitewnemu, który odbył się tutaj, na tej sali, w mojej intencji. Bóg wam zapłać za to i Szczęść Boże na przyszłe lata.”