Wybrano firmę do budowy nowej placówki przedszkolnej w Poroninie

Decyzję o wyborze wykonawcy nowej siedziby dla przedszkola podjęło niedawno Starostwo Gminne w Poroninie. Cztery firmy rywalizowały o to zaszczytne zadanie, a zwycięsko z tego starcia wyszła firma Marka Głowy pochodząca z Łopusznej. Całość prac budowlanych oszacowana została na kwotę ponad 9,5 miliona złotych.

Przetarg obejmował nie tylko samą budowę, ale także opracowanie projektu przedszkola oraz zdobycie odpowiednich pozwoleń na jego realizację. Nowy obiekt ma powstać w gminie Poronin. Oprócz konstrukcji budynku, plany zakładają również uregulowanie terenu wokół przedszkola, co obejmuje budowę dróg dojazdowych i miejsca parkingowego.

Nowa placówka przedszkolna będzie trzykondygnacyjnym obiektem z piwnicą. Budynek będzie składał się z pięciu oddziałów przedszkolnych, sali sportowo-teatralnej, pomieszczenia do zabaw, gabinetów specjalistycznych, miejsca do nauki na świeżym powietrzu oraz kuchni z pełnym zapleczem.

Realizacja tego ambitnego projektu potrwa dwa lata i cztery miesiące. Jest to wyzwanie, ale firma Marka Głowy jest gotowa sprostać temu zadaniu.