Kolizja na 124. kilometrze drogi krajowej nr 28 w Wysokiem – kierowcy muszą korzystać z objazdów

Niefortunne zdarzenie drogowe miało miejsce na drodze krajowej numer 28 w powiecie limanowskim, a dokładniej we Wysokiem. To właśnie tam, na 124. kilometrze tej trasy, doszło do poważnej kolizji. W poniedziałek, dziesiątego czerwca, tuż przed godziną dwunastą, doszło do bezpośredniego starcia dwóch pojazdów osobowych – BMW i KIA.

W wyniku tego niebezpiecznego zdarzenia na drodze, trzy osoby musiały zostać przewiezione do najbliższego szpitala. Według pierwszych informacji byli to obaj kierowcy oraz pasażerka samochodu marki KIA. Na miejscu interweniowała policja, która podjęła się ustalania szczegółów całego incydentu. W czasie prowadzenia działań przez służby droga krajowa nr 28 została całkowicie zablokowana.

Jolanta Batko, rzecznik prasowy limanowskiej policji, podała informacje dla kierujących poszukujących alternatywnych tras. Mogą oni wybrać trasę przez Przyszową lub skierować się drogą powiatową przez Męcinę, Mordarkę i Pisarzową.

Osoby podróżujące z Limanowej mogą skręcić w Wysokiem na drogę prowadzącą do Brzeznej, a następnie na lewo w stronę Trzetrzewiny. Z kolei jadący od strony Nowego Sącza mają możliwość skręcić w Trzetrzewinie w lewo z krajowej 28 na drogę prowadzącą do Podrzecza, a potem odbić w prawo w kierunku Brzeznej.