Wodospad Zaskalnik – duma Szczawnicy!

zczawnica to miejscowość turystyczna położona na południu Polski, w województwie małopolskim. Stanowi idealną bazę wypadową dla fanów pieszych i rowerowych wycieczek. Nocując w Szczawnicy mamy możliwość udania się na wszystkie pienińskie szlaki. Dodatkowo, miejscowość sama w sobie daje nam możliwość korzystania z licznych atrakcji i uzdrowisk.

Wodospad Zaskalnik w Szczawnicy – co warto wiedzieć?

Wodospad Zaskalnik to urokliwe miejsce położone z dala od centrum Szczawnicy i turystycznego zgiełku. Jest to jednak na tyle blisko, że praktycznie z każdego miejsca możemy się tam dostać pieszo. Z centrum to zaledwie 3 kilometry. Do wodospadu Zaskalnik mamy możliwość dotrzeć też ciuchcią, która jeździ po Szczawnicy. Jedna z jej stacji znajduje się w pobliżu wodospadu. W przypadku wybrania własnego środka transportu w postaci samochodu również nie musimy się martwić, ponieważ będziemy mieć możliwość zaparkowania w pobliżu miejsca docelowego.
Wodospad Zaskalnik tworzy pięciometrowy próg znajdujący się na Potoku Sopotnickim. Jest to krystalicznie czysta woda, która spływając z odpowiedniej wysokości przez lata wyżłobiła nieckę i stworzyła tym samym naturalny basen. W pobliżu wodospadu jest łąka, na której można urządzić sobie piknik na łonie natury. Miejsce to uznawane jest za oazę spokoju, o ile oczywiście nie zrobi się tam zbyt tłoczno.

Co zjeść w Szczawnicy w okolicach wodospadu Zaskalnik?

Szczawnica to miejscowość rozwinięta turystycznie. Z roku na rok możemy tak znaleźć co raz więcej restauracji i barów, serwujących przepyszne jedzenie. Co ważne, wcale nie musimy się udawać do centrum Szczawnicy. Praktycznie w każdym zakątku znajdziemy menu odpowiednie dla siebie.