Podpisanie umów na poprawę bezpieczeństwa pieszych w Limanowej

W dniu 4 października, w budynku Starostwa Powiatowego w Limanowej, przedstawiciele tej instytucji oraz Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego JANDA z Łostówki, sfinalizowali dwie umowy. Umowy te dotyczą prac budowlanych mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na terenie tego powiatu.

Pierwsza z umów dotyczy modernizacji drogi powiatowej o numerze 1619K, biegnącej przez Tarnawę, Stare Rybie aż do Rupniowa. W ramach prac zaplanowano budowę nowego chodnika o długości 485 mb na obszarze Rupniowa. Nowy chodnik będzie kontynuacją istniejącego już fragmentu prowadzącego do miejscowości Nowe Rybie. Prace te, kosztujące 1 milion 200 tysięcy złotych, zostaną przeprowadzone we współpracy z gminą Limanowa.

Druga umowa to projekt modernizacji drogi powiatowej nr 1546K, przebiegającej przez Długołękę i Przyszową, gdzie planuje się utworzyć przejście dla pieszych. W ramach tego zadania nie tylko zostanie wybudowany nowy chodnik i przejście dla pieszych, ale również zostanie zamontowane specjalistyczne oświetlenie. Oprawy oświetleniowe będą charakteryzowały się asymetrycznym rozsyłem strumienia światła, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Całość prac będzie kosztować 380 tysięcy złotych i zostanie zrealizowana we współpracy z gminą Łukowica.