Sobota pełna atrakcji w Szczawnicy

17 lutego, w malowniczej Szczawnicy, odbędą się wydarzenia zorganizowane pod wspólnym hasłem „Poszukiwania Yeti w Pieninach”. Ich organizatorem jest Region Pieniny – Lokalna Organizacja Turystyczna.

Dzień rozpocznie się od górskich wycieczek, które będziemy mogli dołączyć, po uprzednim zapisaniu się przez stronę internetową organizatora. Punkt startowy zaplanowany jest na godzinę 9, na skrzyżowaniu ulic Głównej i Zdrojowej w centrum Szczawnicy. Do dyspozycji uczestników będą trasy prowadzące do Wąwozu Homole, na Wysoki Wierch (trasa przez Małe Pieniny rozpoczyna się w Palenicy) oraz na Trzy Korony i Sokolicę.

W drugiej części dnia, zaplanowane zostały górskie prelekcje. Rozpoczną się one o godzinie 16.45 i odbędą się w Jazz Barze, który mieści się w Dworku Gościnnym przy Parku Górnym 7. Prelegenci to wybitne postaci świata turystyki i badaczy kultury:

  • Michał Biel – podróżnik i przewodnik górski, który podzieli się swoją wiedzą na temat „Tajemnic gór Bośni i Hercegowiny”
  • Andrzej Pochopień – również podróżnik i przewodnik górski, opowie o „Albanii w Górach Przeklętych”
  • dr Justyna Cząstka-Kłapyta – etnomuzykolog, antropolog kultury, a także przewodniczka tatrzańska i beskidzka, przedstawi temat: „Yeti w Pieninach? Stwory, węże i wyobrażenia ludowe”.