Strażacy OSP Szczawnica rywalizowali w zimowych mistrzostwach strażaków

W tym roku odbyła się jubileuszowa, bowiem już 10. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Zawody odbyły się w sobotę i niedzielę, w dniach 4-5 marca.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Podczas zimowych mistrzostw strażaków mogliśmy oglądać również przedstawicieli OSP Szczawnica. Łącznie na zawodach wystąpiło aż 280 zawodników, którzy związani byli z 54 jednostkami OSP. Wśród uczestników byli druhowie z takich województw jak małopolskie, śląskie, podkarpackie, wielkopolskie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie.

Na uroczystym otwarciu jubileuszowych zawodów pojawili się m.in. Wiceminister Klimatu i Środowiska, czy też Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP. Oprócz tego na zawodach swoją obecnością zaszczycili wszystkich również Poseł na Sejm RP – Patryk Wicher, czy też Jan Kuczkowicz, a więc Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego.

Warto dodać, że specjalne wyróżnienie otrzymał druh Piotr Zachwieja z OSP Szczawnica, który był jednym z najstarszych startujących druhów z całego grona.