Zakończył się sezon narciarski w Szczawnicy

Narciarze, którzy mieli zamiar pojawić się jeszcze tego sezonu na stokach narciarskich w Szczawnicy, raczej nie mają już czego tutaj szukać. Wszystko za sprawą tego, że trasy narciarskie oficjalnie zamknięto. Oczywiście wyciąg krzesełkowy na Palenicę wciąż funkcjonuje.

Trasy narciarskie zamknięte, ale wyciąg krzesełkowy działa

O ile trasy narciarskie w Szczawnicy zostały zamknięte, o tyle sam wyciąg krzesełkowy na Palenicę funkcjonuje bez problemów. Wszystko za sprawą tego, że z Palenicy można wybrać się na ciekawe trasy turystyczne. Znajdują się tam drogi na różne szlaki turystyczne, które są interesujące dla turystów i co najważniejsze można z nich korzystać przez cały rok.

Osoby, które chcą skorzystać ze szlaków turystycznych, które są dostępne po wjeździe na Palenicę, mogą wybrać się m.in. na Durbaszkę, a następnie w stronę Wysokiej i Wąwozu Homole. Można także udać się w stronę Leśnicy na Słowacji, co będzie znakomitą opcją dla wszystkich spacerowiczów. Warto dodać, że ze Szczawnicy niedaleko jest do Bereśnika, schroniska na Przehybę lub też na Beskidy, Gorce i Pieniny.