Szczawnica na mapie małopolski – położenie i jak dojechać?

Szczawnica to miejscowość położona w województwie małopolskim. Jest doskonałą bazą wypadową do wycieczek trekkingowych, ponieważ leży w Pieninach.

Jak dojechać do Szczawnicy?

Mamy możliwość korzystania nie tylko z pieszych wycieczek i spacerów, ale też z ciekawej trasy rowerowej VeloDunajec. Dodatkowo, Szczawnica to miejscowość uzdrowiskowa, dająca możliwość odpoczynku w malowniczym otoczeniu. Jest oblegana zarówno przez fanów aktywnego wypoczynku, jak i osoby szukające relaksu obejmującego podziwianie widoków przy filiżance kawy.

Szlaki turystyczne w okolicach Szczawnicy

Szlaki w Pieninach są doskonałą propozycją dla każdego. Zachwycają doświadczonych wędrowców swoimi malowniczymi widokami i stanowią idealne rozwiązanie dla początkujących. Szlaki rozpoczynające się w Szczawnicy i okolicach są stosunkowo łatwe i pozwalają na ułożenie trasy spełniającej różne potrzeby. Podejścia są zdecydowanie krótsze i łagodniejsze niż na przykład w Tatrach. Jeżeli natomiast chcemy się mocniej zmęczyć to wystarczy wyznaczyć sobie dłuższą trasę i zaliczyć kilka szczytów jednego dnia.

Dla fanów najbardziej popularnych miejsc w danym regionie punktem obowiązkowym będą Trzy Korony i Sokolica. Są to najwyższe szczyty Pienińskiego Parku Narodowego. Dla osób o umiarkowanie dobrej kondycji istnieje możliwość „zaliczenia” ich obu jednego dnia. Nawet osoby o słabszej kondycji są w stanie sobie poradzić z taką wycieczką. Jednak w takim przypadku zaleca się wyjście bardzo wcześnie rano i utrzymywanie dość spokojnego tempa marszu. Ponadto, wejście na Trzy Korony jest bardzo oblegane w sezonie letnim i niestety musimy się liczyć ze staniem w kolejce, aby wejść na szczyt.