11. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich "Posiady Teatralne" zakończone sukcesem

Za nami kolejne zmagania teatralne, które odbyły się w ramach 11. edycji Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich doskonale znanych jako „Posiady Teatralne”. Wydarzenie to miało miejsce w dniach od 16 do 18 marca i rozgrywało się na terenie Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce. W tym roku na scenie zaprezentowało się aż 11 zróżnicowanych grup teatralnych, reprezentujących sześć powiatów Małopolski.

Różnorodność prezentowanych wystąpień była imponująca – grupy przygotowały spektakle bazujące na gwarach, adaptacje klasyków dramaturgii dostosowane do lokalnych kontekstów oraz inscenizacje tekstów literackich. Najwyższa nagroda festiwalu, czyli Grand Prix, przypadła zespołowi Góralsko Brać z Łopusznej za inscenizację spektaklu o intrygującym tytule „Diabli kumoter”.

Uroczyste otwarcie wydarzenia nastąpiło w piątkowe popołudnie przy akompaniamencie dźwięków „trombit Haniaczyków”. Organizatorzy, Antoni Karlak – wójt gminy Jabłonka, Bolesław Wójcik – zastępca wójta tej gminy, oraz Andrzej Zarych – dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, wspólnie z wicedyrektorem Piotrem Gąsienicą, oficjalnie zapoczątkowali tegoroczną edycję przeglądu. Otwarcie festiwalu nie obyło się bez słów podziękowania dla włodarzy gminy Jabłonka, którzy od lat owocnie współpracują przy organizacji tej prestiżowej imprezy kulturalnej.