Dramat mieszkańców Małopolski: Pożar zniszczył ich dom – prośba o wsparcie

Nagle znalazł się w centrum przerażającej tragedii: ogromny pożar, który wybuchł pomiędzy 14 a 15 marca. Przygnębiająca scena rozgrywała się w gospodarczym budynku, który bardzo szybko uległ zniszczeniu, a potem ogień rozprzestrzenił się na pobliski mieszkalny dom. „W mgnieniu oka utraciliśmy całkowicie dobytek naszego życia, utraciliśmy nasze schronienie i znikło poczucie bezpieczeństwa. Zostaliśmy postawieni w obliczu straszliwej straty”, opowiadają poszkodowani właściciele.

Zniszczenia spowodowane przez pożar są niewyobrażalne. Właściciele twierdzą, że budynek jest tak zniszczony, że część domu musi zostać kompletnie rozebrana. Reszta budynku musi być przywrócona do stanu surowego, co wymaga znacznych nakładów finansowych na odbudowę. To jest sytuacja, która generuje ogromne koszty.

Wszyscy ci poszkodowani przeżywają teraz najcięższe chwile swojego życia i apelują do społeczności o pomoc finansową. Każda, nawet najmniejsza pomoc, może okazać się nieoceniona w tej desperackiej sytuacji.