Kolejny kwiatowy dywan udekorował Starosądecki Rynek na Boże Ciało

Za drugim razem, centralne miejsce Starego Sącza – Rynek, zostało ozdobione przez przepiękny dywan z kwiatów stworzony specjalnie na święto Bożego Ciała. Pracowita grupa pod przewodnictwem siostry Alicji i siostry Natany, z parafii św. Elżbiety w Starym Sączu, od godziny 5 nad ranem tworzyła tę piękną 35-metrową kompozycję kwiatową w precyzyjnych wzorach.

Tradycja tworzenia kwietnych dywanów na Boże Ciało jest praktykowana od wielu lat w całej Polsce. Jest to tak ważna część naszego kulturalnego dziedzictwa, że została wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. W Starym Sączu po raz drugi postanowiono kontynuować tę tradycję i nie wydaje się, aby była to ostatnia okazja. Dywan kwiatowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem i podziwem.

Uroczystości związane z Bożym Ciałem w Starym Sączu rozpoczną się Mszą Świętą na Rynku o godzinie 10:00. Po Mszy, rozpocznie się procesja, która przejdzie przez ulice miasta, aż do kościoła Bożego Miłosierdzia w Słonecznym Osiedlu.