Modernizacja infrastruktury kolejowej w Nowym Sączu: dwa nowe przystanki gotowe w grudniu

PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziły realizację planów dotyczących budowy dwóch nowych przystanków kolejowych na terenie Nowego Sącza, które – zgodnie z harmonogramem – zostaną oddane do użytku w grudniu. Przystanki te zlokalizowane są na osiedlach Dąbrówka i Gorzków. Wraz z ich powstaniem pracownicy dwóch lokalnych firm produkujących okna będą mieli możliwość skorzystania z komunikacji kolejowej jako alternatywy dla zakorkowanych dróg miasta.

Dwa nowo powstałe przystanki, położone na trasie Tarnów – Leluchów, będą gotowe do obsługi pasażerów jeszcze w grudniu bieżącego roku. Projekt oraz budowę przystanku Nowy Sącz Dąbrówka za kwotę przekraczającą nieco 12 mln zł podjął się wykonawca – firma Nowak-Mosty Sp. z o.o. W ramach prac przewidziano także remont pobliskiego wiaduktu kolejowego.

Przystanek Nowy Sącz Gorzków zostanie wyposażony w dodatkowe udogodnienie dla podróżnych, jakim jest przejście podziemne.

– Przystanki na osiedlach Dąbrówka i Gorzków to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Zostały one zrealizowane w obszarze dużych przedsiębiorstw sądeckich, takich jak Fakro i Dako – mówiła Dorota Szalach, reprezentująca zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Na początku grudnia pociągi mają zacząć zatrzymywać się na przystanku Dąbrówka i częściowo na Gorzkowie- tam gotowy będzie jeden peron, drugi zostanie oddany do użytku kilka miesięcy później. Rozkład jazdy pociągów nie jest jeszcze znany. Kluczową rolę dla skorzystania z nowych przystanków przez mieszkańców odegra częstotliwość połączeń.