Szczawnica jako królowa pienińskich miejscowości

Szczawnica to mała, górska miejscowość w południowo- wschodniej Polsce, która w magiczny sposób rozkochuje w sobie turystów z całego kraju i nie tylko.

W Szczawnicy czekają tutaj spore atrakcje dla wielbicieli:

  • trekkingu,
  • jazdy na rowerze,
  • wspinaczki,
  • kajakarstwa,
  • a także kuracjuszy chcących skorzystać z dobrodziejstw lokalnego sanatorium.

Różnorodność turystycznej oferty przyciąga jak magnes ludzi w każdym wieku, o wielorakich zainteresowanych i hobby.

Serce pienińskich gór to Szczawnica

Słysząc słowo Szczawnica od razu oczyma wyobraźni można przenieść się w świat białych, wysokich i stromych skał wapiennych porozcinanych wijącą się rzeką Dunajec. Taki niepowtarzalny widok można ujrzeć na deptaku prowadzącym z miasta, wzdłuż spływu kajakowego, aż do Czerwonego Klasztoru na Słowacji.

Po drodze mija się wiele ciekawych obiektów turystycznych, jak np. Schronisko Orlica, w którym serwowane są regionalne specjały.
Wielbiciele górskich wycieczek z pewnością wybiorą się na szlak prowadzący na Sokolicę i Trzy Korony, z których rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całą okolicę. Trasa choć stroma i wymagająca kondycyjnie na końcu wynagrodzona jest niesamowitymi doznaniami estetycznymi.

Dla zwolenników spokojnej rekreacji

Szczawnica to źródło wielu atrakcji również dla tych, którzy nie lubią się trudzić dalekimi wędrówkami lub wspinaczką lub ich stan zdrowotny nie pozwala na duży wysiłek.

Dostępny wyciąg na Palenicę pozwala przenieść się na odpowiednią wysokość nad poziomem morza, gwarantującą niezapomniane pejzaże. Wielu turystów korzysta również ze spływów kajakowych po rzece Dunajec, gdzie pod okiem i przewodnictwem flisaków można poznać tajemnice pienińskich zakątków.